NaruSasu
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NaruSasu

Intraţi şi distraţi-vă! Nu vă opreşte nimeni!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cine suntem noi?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
JustFinetti

JustFinetti


Mesaje : 91
Data de inscriere : 29/01/2012
Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare

Cine suntem noi? Empty
MesajSubiect: Cine suntem noi?   Cine suntem noi? EmptyMier Feb 01, 2012 11:28 am

Pai ma gandeam sa punem aici zilele din viata noastra.
Sa impartasim fericirile, tristetile, durerea si iubirea intre noi.
Stiu ca este viata voastra personala, insa uneori este bine sa vorbesti despre asta, poate unii se confrunta cu aceleasi greutati. Unii poate au raspunsurile.
Acestea fiind spuse, incep eu:

Viata mea a inceput sa se destrame lent si dureros. Am devenit genul de persoana care ii sprijina pe toti, careia nu-i pasa de propria persoana, care sfarseste prin a fi folosita. Ma cert cu mama, tata a inceput sa ma urasca sau asa ceva. Notele mele incep sa scada cu toate ca-mi dau silinta. Matematica si fizica ma urasc:)) si asa incepe scandalul. Mama incepe sa urle, bine ea se enerveaza cand vede o carte care nu e pusa la locul ei. Si multe altele...=))

Va astept si pe voi:X
Sus In jos
słĢ๓ ♀₣ Ħعℓℓ

słĢ๓ ♀₣ Ħعℓℓ


Mesaje : 5
Data de inscriere : 30/01/2012
Varsta : 27

Cine suntem noi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine suntem noi?   Cine suntem noi? EmptyMier Feb 01, 2012 2:02 pm

@JustFinetti ne asemanam foarte mult. Dar spre deosebire de tine eu m-am schimbat... Im bine? In rau? Ce mai conteaza?
Cand vorbesc cu cineva mereu incerc sa ascund totul, tot ce am pe inima, ce ma deranjeaza si ce ma chinuie adanc. Nimeni nu isi da seama de personalitatea mea, mereu aceeasi parere: o fata draguta care este deschisa. Dar nu e chiar asa.. In fine -.- Am invatat sa tin in mine si sa ascund tot ce ma doare.
Prieteni adevarati? Ce e aia? Nu mai cred in prietenie de ceva vreme. Am o singura persoana in care am incredere, este ca o sora pentru mine, dar si cu ea am ceva probleme, este geloasa rau -.- Stiu ca pot avea mereu incredere in ea si ca ma sustine. Mi-a dovedit-o d emulte ori. Inima mi se sfasie cand ma gandesc ca anul viitor ne vom desparti, ea ramane aici in tara si eu plec... Vreau sa petrec cat mai mult timp cu ea si sa ii arat ca o iubesc si ca imi va fi extrem de dor de ea. Caci ea este o persoana speciala pentru mine.
Personalitatea mea s-a degradat in timp, cand eram mai mica mereu zambeam si eram fericita de fiecare moment al vieti, acum nu mai imi pasa de nimic si ma-m schimbat radical. Cateodata imi pare rau dar cand ma uit in jur si vad rautatea din ochii fiecaruia, mincuinuiile si tradariile ma gandesc ca e mai bine asa decat sa imi pese .
Cu toate astea de curand am descoperit cateva persoane care sunt sincere si este placut sa vorbesc cu ele online. Imi pare rau ca nu le cunosc in realitate -.-' Dar viata este jegoasa si iti da cat mai multe greutati.
Si totusi personalitatea mea este schimbatoare de la o persoana la alta. Si rar ma destainui cuiva. Chiar daca am inca 15 ani am avut multe grele prin care am trecut. Poate sunt alti carora le-a fost mai greu, oameni care nu au ce manca... Eu am aproape tot c eimi doresc dar totusi perfectuinea aceasta este slabita de lipsa parintiilor mei. Si multe chestii ce ma-u facut sa fiu ceea ce sunt...
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
JustFinetti

JustFinetti


Mesaje : 91
Data de inscriere : 29/01/2012
Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare

Cine suntem noi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine suntem noi?   Cine suntem noi? EmptyJoi Feb 02, 2012 9:22 am

Doamne scumpo!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
M-ai marcat! Ai o viata ce iti da lacrimi. Uneori e bine sa te ascunzi, sa te incui, sa crezi ca toata aceasta lume minte. Este asa, dar exista, acolo undeva acea persoana. Acea persoana ce te v-a recladi, te va ajuta, si-ti va deveni stalp de sustinere. Si eu am trecut prin asta, sincera inca trec. Nu pot sa vorbesc cu nimeni, nu exista cineva, insa am speranta. Am acea licarire care-mi spune ca ziua de maine va fi mai buna, cu toate ca stiu ca nu o sa fie asa. Cred ca intr-o zi, vei putea respira usurata, vei putea deschide acele lanturi nenorocite ale durerii, am incredere in tine!
De ce?
Pentru ca esti o fata puternica!
Ai trecut prin atatea de una singura, ai suferit in interior, te-ai devorat icontinuu, stiu cum e, te doare, nu, nu doare, te macina!
Scumpo mult succes pe viitor si astept sa vad daca ai capatat acea persoana, sincer vreau asta cu toata vointa, esti minunata si meriti ce-i mai bun!

Finetti te iubeste
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
słĢ๓ ♀₣ Ħعℓℓ

słĢ๓ ♀₣ Ħعℓℓ


Mesaje : 5
Data de inscriere : 30/01/2012
Varsta : 27

Cine suntem noi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine suntem noi?   Cine suntem noi? EmptyDum Feb 05, 2012 6:07 am

Merci JustFinetti, dar eu sunt diferita -.-' Oricat ai incerca sa ma intelegi nu e posibil.
Sunt chestii pe care nu vreau sa le spun. Dar sunt diferita... Nu zic ca in rau sa un bine, doar am alte concepti -.-"
Merci inca o data pentru sustinere, poate ca totusi e doar o faza adolescentina? :-? Nevermind!
Cine suntem noi? 151736744
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Cine suntem noi? Empty
MesajSubiect: Re: Cine suntem noi?   Cine suntem noi? Empty

Sus In jos
 
Cine suntem noi?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NaruSasu :: Divertisment :: Discutii libere-
Mergi direct la: